powrót do strony głównej

Kronika

PO 30 LATACH

Komunikat nr 1. Szanowni, drodzy i kochani przyjaciele z lat studenckich!
Mija 30 lat od chwili ukończenia przez nas studiów.Zgodnie z postanowieniami podjętymi pięć lat temu na Zjeździe Koleżeńskim w Gdańsku - Stawiskach organizujemy kolejny Zjazd, tym razem w przepięknym zakątku Borów Tucholskich, w miejscowości Tleń w terminie 18 - 20 maja 1990 roku.
Szczegóły w następnym komunikacie.
Przewidywany koszt 180 tys.zł od osoby.
Mamy nadzieję, że zobaczymy się wszyscy w Tleniu.[...]
Komitet Organizacyjny IV Zjazdu Absolwentów Rocznik 1960: Wojciech Konieczny, Andrzej Bonisławski, Andrzej Mańkowski, Witold Specyalski, Gerard Kosowski, W. Ligia Makarczyk z d. Sienkiewicz.

Komunikat nr 2. Informujemy uprzejmie, że z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń zmuszeni jesteśmy odwołać planowany na 18 - 20.05.90 r. Zjazd Absolwentów Rocznika 1960 w Tleniu. Proponujemy nowy termin - 7-9.09.90 r. Oczekujemy na liczniejsze zgłoszenia, prosimy zmobilizować te koleżanki i kolegów, którzy się do tej pory nie zadeklarowali. Do dziś mamy tylko 22 zgłoszenia i 10 wpłat.Komitet Organizacyjny.

Komunikat nr 3. Wielce Szanowni i Drodzy Koledzy, Przemiłe Koleżanki!
Informujemy uprzejmie, że zdecydowaliśmy by spotkać się na kolejnym Zjeździe Absolwentów naszego rocznika w Tleniu w terminie 14-16 września i bardzo, bardzo serdecznie ponownie Wszystkich zapraszamy.[...] Komitet Organizacyjny.

Komunikat nr 4. Drogie Koleżanki i Koledzy!

 1. Podajemy 34 nazwiska osób, które potwierdziły udział w Zjeździe Koleżeńskim: [...] Liczymy, że jeszcze kilka osób się zgłosi i powiększy, szczupłe niestety, grono uczestników. Prosimy serdecznie o indywidualne próby zmobilizowania niezdecydowanych.
 2. Zjazd planujemy rozpocząć w piątek 14 września kolacją, ogniskiem i tańcami przy magnetofonie.
  W sobotę 15 września uroczysta kolacja, następnie wieczorek taneczny.
  Zakończenie Zjazdu w niedzielę 16 września po obiedzie.
  Czas wolny wykorzystamy na relaks.W zależności od pogody będą możliwe między innymi spacery w urozmaiconej leśnej scenerii, grzybobranie, wędkowanie, siatkówka, tenis stołowy, brydż ((zainteresowani proszeni są o zabranie kart do gry), krótkie prelekcje zawodowe.Prosimy o przywiezienie taśm video, zdjęć, przezroczy lub innych materiałów interesujących z punktu widzenia zawodowego lub hobbystycznego.
 3. Z uwagi na ogólny wzrost cen liczymy się z nieznacznym wzrostem kosztu Zjazdu. Uczestnicy będą proszeni o uzupełnienie opłaty na miejscu. Od opłat wniesionych w maju będzie naliczony procent bankowy.
 4. Wysłaliśmy zaproszenia uczestnictwa w Zjeździe do profesorów: Boguckiego, Taraszkiewicza, Smoleńskiego i Wierowskiego.
 5. Osoby, które zdecydują się na przyjazd jeszcze w ostatnim momencie, będą mile widziane, nawet bez zgłoszenia.
 6. Podajemy dokładny adres ośrodka: Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego - Ośrodek Wypoczynkowy "Perła nad Wdą" 86-151 Tleń. Telefon Tleń 3. Kierownik Ośrodka - pan Szklarczyk.
Do miłego zobaczenia Organizatorzy IV Zjazdu.


Nie obyło się tym razem bez drobnych problemów i po raz pierwszy spotkaliśmy się po wakacjach. Nie jest wykluczone, że problemy te miały związek z nową sytuacją w gospodarce, które i nas nie ominęły.Ale jednak spotkaliśmy się znowu.
Znów wspaniała atmosfera, długie rozmowy, dużo śmiechu i wesołości, dwie noce tańców, precyzja organizacji z udziałem Wojtka Koniecznego i Witka Specyalskiego.Regeneracja sił psychicznych. Na zakończenie balu Jurek Pawelski częstuje winem reńskim i piwem. Pycha.
Coś mi zaszkodziło, także na jeden wieczór musiałem się wyłączyć. Bardzo żałowałem, bo podobno Jurek Pawelski dawał w tym czasie wspaniały wykład o winie.Ciekawe miał opowiadanie Czesio Bortkiewicz, jak to żyło mu się w obozie, w krainie "wiecznej szczęśliwości".
Najważniejsze i najradośniejsze ustalenie Zjazdu:
"CZAS UPŁYWA ZA SZYBKO. NASTĘPNE SPOTKANIE ZA 3 LATA"
Organizacji podejmuje się Słupsk.


Kraków 14 września 1990 r.
Drogie Koleżanki Drodzy Koledzy
Absolwenci PG Rocznika 1960
Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że urządzacie IV Zjazd Koleżeński, gdyż świadczy on o tym, iż studia na uczelni gdańskiej, mimo nieraz chwil trudnych i ciężkich, zaszczepiły w sercach Waszych bakcyl wzajemnej przyjaźni. A przyjaźń, to obok miłości najpiękniejsze uczucie, które wyzwala najszlachetniejsze odruchy, rodzi więź a dzięki niej siłę tak potrzebną do przezwyciężania trudności dnia codziennego i do przetrwania!
Mam w swojej pomięci miłe chwile naszego spotkania przed piętnastu laty. Znając Wasz zmysł i talent organizacyjny zdaję sobie sprawę, że obecny Wasz Zjazd będzie co najmniej równie udany. Tym bardziej jest mi przykro, że niesprzyjające okoliczności nie pozwalają mi być dziś z Wami i dzielić z Wami radości tego Zjazdu.Wierzcie mi, że jestem z Wami sercem i myślami.Z przyjemnością wspominam pracę z Waszym, naprawdę udanym rocznikiem, a także wspólną swego czasu wycieczkę. Nie mały w tym udział mieli, zaproszeni przez Was na obecny Zjazd, wspaniali moi Koledzy-Współpracownicy!
Bardzo sobie cenię Waszą pamięć i zaproszenie na Zjazd, i za to wszystko dziękuję Wam z całego serca. Życzę Wam miłego wspominania minionych wspólnie przeżytych lat, dużo radości i następnych szczęśliwych zjazdów w dobrym zdrowiu.
Władysław Bogucki
PS. Z upływem lat zmniejsza się względna różnica naszego wieku a zrównuje się "ciężar gatunkowy" zajmowanej pozycji społecznej - stąd adres tego listu.


t e l e g r a m

CZC 16 A 106 051224 GD5 GDANSK 5 30/27 08
1310
WIKTOR SPECYALSKI
UL.ŁĘCZYCKA 11 TEL 420251 85-737 BYDGOSZCZ
ZE WZGLĘDÓW SŁUŻBOWYCH JESTEM ZMUSZONY ZREZYGNOWAĆ
Z UDZIAŁU W ZJEŹDZIE.
SERDECZNIE PRZEPRASZAM. UCZESTNIKOM ŻYCZĘ MIŁEJ ZABAWY.
LUDWIK HAPKA


Gdańsk 11 IX 1990
Drogi Witku i Wojtku!
Pragniemy tą drogą wyrazić uznanie i słowa podziękowania za trud, jaki podjęliście organizując nasze koleżeńskie spotkanie. Dziękujemy za wszystkie otrzymane listy i komunikaty.
Przepraszamy, iż tym razem nie uczestniczymy w tych wspólnych dniach, zapewne pełnych wielu wrażeń.
Na Wasze ręce przekazujemy pozdrowienia dla wszystkich koleżanek i kolegów, życząc radości i wielu lat w zdrowiu i powodzeniu.
Myślą będziemy z Wami!!
Grażyna Komincz - Tumialis
Elżbieta Kędziorska - Waśniewska