GALERIA
(kliknij w miniaturę zdjęcia aby je powiększyć)
20 września 2019 r.
"Stary Maneż" - Garnizon Kultury
Email, 27 sierpnia 2019 r.
Drogie Koleżanki i Koledzy !
Witam serdecznie,
Tradycyjnie po każdym Zjeździe PG 1960 BL spotykamy się we Wrzeszczu, żeby przekazać koleżeństwu informacje z kolejnego zjazdu. Tym razem z XXIV. Zjazdu w Elblągu. Dla jednych uczestników to będzie wspomnienie a dla drugich, którzy nie uczestniczyli to będzie nowość.
To już 7-me spotkanie we Wrzeszczu, tym razem w innym miejscu bardziej przestronnym. Wybrałam "Stary Maneż" na terenie Garnizonu Kultury (d. koszary).
W tym spotkaniu uczestniczyło 23 osoby. Warto podkreślić, że uczestnikami byli państwo Rościszewscy oraz Wendykowscy, którzy tylko na ten jeden dzień przyjechali z Warszawy i Torunia. Bardzo się ucieszyłam.
Przebieg XXIV. Zjazdu PG 1960 dokładnie opisałam w sprawozdaniu ze zjazdu. W dzisiejszym spotkaniu uczestnicy "elbląscy" podzielili się różnymi ciekawostkami jak np. szukanie kapelusza Krysi Nawrockiej w katedrze (w sobotę i niedzielę). Także rozmawialiśmy na temat ciekawostek turystycznych, które były w programie. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę monetę 5 złotową kolekcjonerską "Zabytki Fromborka".
Ponieważ spotkanie rozpoczynało się o godz. 12-tej przewidziałam mini lunch - bardzo smaczny.
Bardzo ważnym tematem, zgodnie z programem, była organizacja w przyszłym roku naszego jubileuszowego XXV. Zjazdu, gdyż właśnie w roku 2020 minie dokładnie 60 lat od uzyskania dyplomu inżyniera magistra a 65 lat (1955 r.) od czasu rozpoczęcia studiów na tej Wspaniałej Uczelni Politechniki Gdańskiej - na Wydziale Budownictwa Lądowego.
Jasiu Wendykowski zaproponował miejsce w Turznie - w pałacu gdzie już raz się spotkaliśmy. Ja zaproponowałam żeby spotkać się w pasie nadmorskim, pomiędzy Jelitkowem a Sopotem, z uwagi na dobre połączenia kolejowe czy autobusowe. Jest to o tyle sensowne, że przewiduję spotkanie oficjalne z władzami Politechniki dokładnie w sali Senatu tj. w tym miejscu gdzie władzom uczelni wręczaliśmy uroczyście naszą książkę "Spotkaliśmy się w Gdańsku" wiele lat temu. Bardzo proszę o inne propozycje.
Bardzo ważnym tematem jest nasza inicjatywa, a w szczególności twórczego Lecha Rościszewskiego, żeby nasze wyjątkowe koleżeństwo, co spoza nas potwierdzają liczni, znalazło miejsce w Muzeum Politechniki Gdańskiej, które właśnie się organizuje. Nasz specjalny gość zebrania pani Danuta Siemińska z PG służy nam również w tej materii pomocą.
Dyskusja dot. wydania specjalnego zeszytu PG jest nierealna, bowiem:
Natomiast można się skupić na opracowaniu wkładki do tego czasopisma. Taka wkładka wg p. Siemińskiej to zakres 4 strony A4 + ok. 16-20 foto.
To jest możliwe i myślę, że Leszek by to wspaniale opracował.
To na tyle. Serdecznie pozdrawiam absolutnie wszystkich.
Jadzia Duszyńska
Ps. O Muzeum PG następnym razem JD
Osoby, które nie mogły uczestniczyć w tym spotkaniu przesłały życzenia wspaniałych wspomnień oraz twórczej dyskusji dot. zorganizowania w 2020 roku kolejnego XXV. Zjazdu PG 1960 - wyjątkowego gdyż właśnie w przyszłym roku minie dokładnie 60 lat od uzyskania dyplomu inżyniera magistra a 65 lat (1955) od czasu rozpoczęcia studiów na tej Wspaniałej Uczelni na Wydziale Budownictwa Lądowego.
Są to: Borzuchowska Zdzisia, Dmochowski Boguś, Jefimow Bronek, Nagadowska Ewa i Alicja, Płotek Irena i Zdzisio, Popis Stasio, Specyalska Małgosia i Witek, Zbrojewicz Wiesio i Krysia, Zyskowska Krysia.
Uczestnicy spotkania koleżeńskiego (23 osoby):
VII. Spotkanie w Gdańsku Wrzeszczu - "poelbląskie"