27 maja 2023 r. 

Witam serdecznie,

    Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się w DNIU ABSOLWENTA PG na Politechnice Gdańskiej, który odbył się w dniu 27 maja 2023 r., od godz. 11:00.

Oto relacja:
    Nasi Absolwenci Wydziału Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska zostali zaproszeni na godz. 11:00 do sali PD w Hydro na spotkanie z panią Dziekan dr inż. hab. Joanną Żukowską prof. PG.
W uroczystości uczestniczyli: Hania i Jurek Pawelscy, Witek Kaliński i ja czyli Jadzia Zaniewicz-Różycka.
Informacje dotyczące naszego rocznika "1960" w postaci ulotki A5 pięknie wydanej, bo przez nas opracowanej i wydrukowanej (Jurek Pawelski) zawierały:
- Informacje o niezwykłej stronie internetowej pg60bl.pl - na której znajduje się wiele ciekawych historii z życia uczelni i studentów z okresu naszych studiów, czyli lat 1955-1960, wspomnień, zjazdach koleżeńskich, których było 28 a spotkaniach pozjazdowych ponad 19, a także osiągnięciach w dokonaniach zawodowych. Ulotki te w ilości 100 szt. natychmiast zostały rozdysponowane co świadczy o dużym zainteresowaniu naszego rocznika 1960.
Po spotkaniu w sali Hydro Pani dziekan prof. Joanna Żukowska znalazła czas na rozmowę o naszej PG - jej przyszłości i bieżących problemach.
Po tej części oficjalnej wstąpiliśmy na kawę do kawiarenki @restauracyjki tzw. Hydrostacji a potem do wielkiej sali - sali, która  eksponuje pamiątki i różne ciekawe gadżety związane z naszą ukochaną PG - dlatego każdy z nas zakupił przynajmniej 2 gadżety - a potem przedmiotem był GMACH GŁÓWNY:
Zaczęliśmy od piwnicy:  nie ma Studium Wojskowego ani bufetu. Potem poszczególne piętra aż po strych, przywołując wspomnienia. Nie było windy a teraz jest. Na dłużej zatrzymaliśmy się przed tablicą byłych rektorów, szczególnie wspominając wręcz z czułością rektora Wacława Balcerskiego (1956-1960). A dobrze pamiętamy rok 1956.
    To tyle a mogło być więcej. Dobrze że jeszcze się spotykamy.Mam nadzieję, graniczącą z pewnością, że na początku września znowu się spotkamy w Gdańsku- tego sobie i koleżeństwu życzę.
BAJ BAJu
Jadzia
 

 

Z wiadomości email do Witolda Kalińskiego, 28 maj 2023:

 

Szanowny Panie Witoldzie !

    Pozwalam sobie przesłać kilka zdjęć zarejestrowanych w Dniu Absolwenta zarówno w sali PD Hydrotechniki jak i w Auli PG z uroczystości 50-lecia ukończenia studiów w roku 1973. Mogą  przydać się w dziale aktualności Waszej strony internetowej (pomysł i strona bardzo dobra). Życzę zdrowia oraz pomyślności "Mocnej grupie rocznika pg60bl".

Absolwent rocznika 1969 czyli wg Waszego oznaczenia pg69bl

Marian Cichocki

[Wybrane zdjęcia zostały zamieszczone w dziale "Kadra" oraz w galerii powyżej]


 

Powrót na górę

Dzień Absolwenta Politechniki Gdańskiej