GALERIA 

(kliknij w miniaturę zdjęcia aby je powiększyć)

"Po 30 latach"
14 ÷ 16 września 1990 r. 

Powrót na górę

IV. Zjazd - Tleń (Bory Tucholskie) 

Komunikat nr 1.

    Szanowni, drodzy i kochani przyjaciele z lat studenckich!

Mija 30 lat od chwili ukończenia przez nas studiów. Zgodnie z postanowieniami podjętymi pięć lat temu na Zjeździe Koleżeńskim w Gdańsku - Stawiskach organizujemy kolejny Zjazd, tym razem w przepięknym zakątku Borów Tucholskich, w miejscowości Tleń w terminie 18-20 maja 1990 roku. Szczegóły w następnym komunikacie.

Przewidywany koszt 180 tys. zł od osoby.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się wszyscy w Tleniu.[...]

Komitet Organizacyjny IV Zjazdu Absolwentów Rocznik 1960:

Wojciech Konieczny, Andrzej Bonisławski, Andrzej Mańkowski, Witold Specyalski, Gerard Kosowski, W. Ligia Makarczyk z d. Sienkiewicz.

 


 

Komunikat nr 2.

    Informujemy uprzejmie, że z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń zmuszeni jesteśmy odwołać planowany na 18-20.05.90 r. Zjazd Absolwentów Rocznika 1960 w Tleniu. Proponujemy nowy termin - 7-9.09.90 r. Oczekujemy na liczniejsze zgłoszenia, prosimy zmobilizować te koleżanki i kolegów, którzy się do tej pory nie zadeklarowali. Do dziś mamy tylko 22 zgłoszenia i 10 wpłat. Komitet Organizacyjny.

 


 

Komunikat nr 3.

    Wielce Szanowni i Drodzy Koledzy, Przemiłe Koleżanki!

Informujemy uprzejmie, że zdecydowaliśmy by spotkać się na kolejnym Zjeździe Absolwentów naszego rocznika w Tleniu w terminie 14-16 września i bardzo, bardzo serdecznie ponownie Wszystkich zapraszamy.[...] Komitet Organizacyjny.

 


 

Komunikat nr 4.

Drogie Koleżanki i Koledzy!

    Podajemy 34 nazwiska osób, które potwierdziły udział w Zjeździe Koleżeńskim: [...] Liczymy, że jeszcze kilka osób się zgłosi i powiększy, szczupłe niestety, grono uczestników. Prosimy serdecznie o indywidualne próby zmobilizowania niezdecydowanych.

    Zjazd planujemy rozpocząć w piątek 14 września kolacją, ogniskiem i tańcami przy magnetofonie.

W sobotę 15 września uroczysta kolacja, następnie wieczorek taneczny.

Zakończenie Zjazdu w niedzielę 16 września po obiedzie.

    Czas wolny wykorzystamy na relaks. W zależności od pogody będą możliwe między innymi spacery w urozmaiconej leśnej scenerii, grzybobranie, wędkowanie, siatkówka, tenis stołowy, brydż ((zainteresowani proszeni są o zabranie kart do gry), krótkie prelekcje zawodowe. Prosimy o przywiezienie taśm video, zdjęć, przezroczy lub innych materiałów interesujących z punktu widzenia zawodowego lub hobbystycznego.

    Z uwagi na ogólny wzrost cen liczymy się z nieznacznym wzrostem kosztu Zjazdu. Uczestnicy będą proszeni o uzupełnienie opłaty na miejscu. Od opłat wniesionych w maju będzie naliczony procent bankowy.

    Wysłaliśmy zaproszenia uczestnictwa w Zjeździe do profesorów: Boguckiego, Taraszkiewicza, Smoleńskiego i Wierowskiego.

Osoby, które zdecydują się na przyjazd jeszcze w ostatnim momencie, będą mile widziane, nawet bez zgłoszenia.

Podajemy dokładny adres ośrodka: Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego - Ośrodek Wypoczynkowy "Perła nad Wdą" 86-151 Tleń. Telefon Tleń 3. Kierownik Ośrodka - pan Szklarczyk.

Do miłego zobaczenia Organizatorzy IV Zjazdu.

 


 

    Nie obyło się tym razem bez drobnych problemów i po raz pierwszy spotkaliśmy się po wakacjach. Nie jest wykluczone, że problemy te miały związek z nową sytuacją w gospodarce, które i nas nie ominęły. Ale jednak spotkaliśmy się znowu.

 


 

    Znów wspaniała atmosfera, długie rozmowy, dużo śmiechu i wesołości, dwie noce tańców, precyzja organizacji z udziałem Wojtka Koniecznego i Witka Specyalskiego. Regeneracja sił psychicznych. Na zakończenie balu Jurek Pawelski częstuje winem reńskim i piwem. Pycha.

 


 

Coś mi zaszkodziło, także na jeden wieczór musiałem się wyłączyć. Bardzo żałowałem, bo podobno Jurek Pawelski dawał w tym czasie wspaniały wykład o winie. Ciekawe miał opowiadanie Czesio Bortkiewicz, jak to żyło mu się w obozie, w krainie "wiecznej szczęśliwości".

 


 

Najważniejsze i najradośniejsze ustalenie Zjazdu:

"CZAS UPŁYWA ZA SZYBKO. NASTĘPNE SPOTKANIE ZA 3 LATA"

Organizacji podejmuje się Słupsk.

 


 

Kraków 14 września 1990 r.

Drogie Koleżanki Drodzy Koledzy

Absolwenci PG Rocznika 1960

    Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że urządzacie IV Zjazd Koleżeński, gdyż świadczy on o tym, iż studia na uczelni gdańskiej, mimo nieraz chwil trudnych i ciężkich, zaszczepiły w sercach Waszych bakcyl wzajemnej przyjaźni. A przyjaźń, to obok miłości najpiękniejsze uczucie, które wyzwala najszlachetniejsze odruchy, rodzi więź a dzięki niej siłę tak potrzebną do przezwyciężania trudności dnia codziennego i do przetrwania!

    Mam w swojej pomięci miłe chwile naszego spotkania przed piętnastu laty. Znając Wasz zmysł i talent organizacyjny zdaję sobie sprawę, że obecny Wasz Zjazd będzie co najmniej równie udany. Tym bardziej jest mi przykro, że niesprzyjające okoliczności nie pozwalają mi być dziś z Wami i dzielić z Wami radości tego Zjazdu. Wierzcie mi, że jestem z Wami sercem i myślami. Z przyjemnością wspominam pracę z Waszym, naprawdę udanym rocznikiem, a także wspólną swego czasu wycieczkę. Nie mały w tym udział mieli, zaproszeni przez Was na obecny Zjazd, wspaniali moi Koledzy - Współpracownicy!

    Bardzo sobie cenię Waszą pamięć i zaproszenie na Zjazd, i za to wszystko dziękuję Wam z całego serca. Życzę Wam miłego wspominania minionych wspólnie przeżytych lat, dużo radości i następnych szczęśliwych zjazdów w dobrym zdrowiu.

Władysław Bogucki

PS. Z upływem lat zmniejsza się względna różnica naszego wieku a zrównuje się "ciężar gatunkowy" zajmowanej pozycji społecznej - stąd adres tego listu.

 


 

t e l e g r a m

 

CZC 16 A 106 051224 GD5 GDANSK 5 30/27 08

1310

WIKTOR SPECYALSKI

UL.ŁĘCZYCKA 11 TEL 420251 85-737 BYDGOSZCZ

ZE WZGLĘDÓW SŁUŻBOWYCH JESTEM ZMUSZONY ZREZYGNOWAĆ

Z UDZIAŁU W ZJEŹDZIE.

SERDECZNIE PRZEPRASZAM. UCZESTNIKOM ŻYCZĘ MIŁEJ ZABAWY.

LUDWIK HAPKA

 


 

Gdańsk 11 IX 1990

Drogi Witku i Wojtku!

    Pragniemy tą drogą wyrazić uznanie i słowa podziękowania za trud, jaki podjęliście organizując nasze koleżeńskie spotkanie. Dziękujemy za wszystkie otrzymane listy i komunikaty.

    Przepraszamy, iż tym razem nie uczestniczymy w tych wspólnych dniach, zapewne pełnych wielu wrażeń.

    Na Wasze ręce przekazujemy pozdrowienia dla wszystkich koleżanek i kolegów, życząc radości i wielu lat w zdrowiu i powodzeniu.

Myślą będziemy z Wami!!

Grażyna Komincz - Tumialis

Elżbieta Kędziorska - Waśniewska