GALERIA 

(kliknij w miniaturę zdjęcia aby je powiększyć)

10 ÷ 13 czerwca 1993 r. 
"Po 33 latach"

Powrót na górę

V. Zjazd - Krzynia k. Słupska 

Miejsce zjazdu: KRZYNIA k. Słupska w środku Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi" w Ośrodku Wypoczynkowym Słupskiego Przedsiębiorstwa Instalacji Sanitarnych w Słupsku.

Termin: 10-13 czerwca 1993 roku.

Koszt uczestnictwa: 800.000,- zł.

Organizatorzy: Marian Jaromin, Kazimierz Podskarbi i Tadeusz Suwezda.

Swoją obecnością Zjazd zaszczycił prof. Jerzy Smoleński.

 


 

Ilość uczestników: 37

w tym:

32 - absolwentów;

4 - małżonków i osób towarzyszących

jeden gość honorowy.

 


 

PROGRAM ZJAZDU:

 

Czwartek 10.06.1993 r.

przyjazd, zakwaterowanie, kolacja;

POD STRZECHĄ - degustacja napojów firmy BROK - KINCLERZ pod śledziki firmy "BŁĘKITEK" pana Ryszarda Brućko-Stępowskiego z Kobylnicy k. Słupska.

 

Piątek 11.06.1993 r.

pobudka, zajęcia z gimnastyki lub wykłady z etyki, śniadanie;

spacery, zwiedzanie okolicy, plażowanie, kąpiele, obiad;

programy autorskie uczestników, zajęcia w grupach zainteresowań, kolacja;

uroczyste otwarcie Zjazdu, WIELKI BAL;

 

Sobota 12.06.1993 r.

łagodne przebudzanki, wstawanki, leczenie "dolegliwości" nocy, śniadanie;

spacery, plażowanie, gry i zabawy lub leżenie pod gruszą na dowolnie wybranym boku, obiad;

godzina dla gości Zjazdu, konkursy z nagrodami, kolacja;

ognisko z kiełbaskami, piwo;

 

Niedziela 13.06.1993r.

śniadanie, zakończenie Zjazdu, wyjazd uczestników.

 


 

    Na podstawie zachowanych zapisków kronikarza Zjazdu Marcelego Ciszewskiego można dziś odtworzyć niektóre zdarzenia z WIELKIEGO BALU, do którego przygrywała orkiestra "Braci Kaluzów":

 

    W czasie balu ukonstytuowały się demokratycznie wybrane władze ZJAZDÓW ABSOLWENTÓW PG BL Rocznik '60. W tajnym i bezpośrednim głosowaniu dokonano wyboru Prezydenta. Jerzy Góra otrzymał 13 głosów, Jan Herok - 11 a Lech Rościszewski - 7 głosów.

Pan Prezydent Jerzy Góra wybrał do współpracy dwóch wiceprezydentów: Lecha Rościszewskiego i Kazimierza Podskarbiego oraz Sekretarza Biura Prezydenta w osobie Renaty Bonisławskiej.

 

    W czasie Balu, nowo wybrany Prezydent ogłosił konkurs na Miss Balu, do którego po serii tańców i prezentacji przedstawił swoje faworyty: Wandę Bogucką-Hryniewiecką, Krystynę Nawrocką-Pruchnicką i Lidkę Kańską. W głosowaniu Panie, w wymienionej kolejności, otrzymały 7, 13 i 6 głosów. Miss, a raczej Królową Balu, została więc KRYSTYNA I.

 

    Bal obfitował w wyróżnienia i uhonorowania uczestników, którzy zaliczyli najwięcej obecności na ZJAZDACH ROCZNIKA '60.

  • Za 5-cio krotne uczestnictwo w Zjazdach, Orderem MAŁEGO LENINA, odznaczono 14 osób: Eulalię Berbekę, Eulalię Marciniak, Genię Jankowską-Pylińską, Stasię Szklanną-Morek, Jurka Górę, Janka Heroka, Witka Kalińskiego, Stefana Minkowskiego, Jurka Pawelskiego, Kazia Podskarbiego, Lucka Potrzebowskiego, Lecha Rościszewskiego, Janka Sawickiego i Janka Wendykowskiego.
  • Czterokrotną obecnością pochwalono 9 osób, którzy otrzymali odznaczenie – 4 guziki pościelowe: Mariana Jaromina, Hanię Pawelską, Irenę i Zdzicha Plotków, Witka Pieslę, Bogusia Sadowskiego, Władka Zaborowskiego, Terenię Żubkę i prof. Jerzego Smoleńskiego.
  • Trzykrotnie w Zjazdach uczestniczyli - order - 3 guziki pościelowe: Marceli Ciszewski, Benek Hoffman, Wanda Hryniewiecka, Bronek Jefimow, Marian Katkowski, Jola Marcinkowska z mężem Jerzym Marcinkowskim, Krysia Nawrocka i Tadek Suwezda.
  • Za dwukrotną obecność - 2 guziki pościelowe otrzymała Lidka Borowczyk-Kańska.
  • Po raz pierwszy na listę uczestników wpisali się: Jagoda Minkowska i Georges Bończyk (partner Lidki Borowczyk), który wyróżnił się dobrym nagraniem Zjazdu na taśmie video.

 

    Na balu przeprowadzono konkurs par tanecznych, szczególnie z tańców "naszej epoki" - tzn. rock and roll i inne. W konkursie tym na pudle stanęli:

  • miejsce I. Wanda Hryniewiecka z Kaziem Podskarbim,
  • miejsce II. Krysia Nawrocka z Tadziem Suwezdą,
  • miejsce III. Renia Bonisławska z Jurkiem Pawelskim.
  • wyróżnienie specjalne przyznano Lidce Borowczyk.

 

    Uczestnicy Wielkiego Balu ustalili datę VI (następnego) Zjazdu Rocznika '60 na 1996 rok, wybierając prezydium tego zjazdu w składzie: Hania Kołakowska, Terenia Żubka, Władek Zaborowski. Miejscem zjazdu miała być Ziemia Gdańska.

 

    Zjazd pod względem liczebności był chyba najsłabszy ze wszystkich dotychczasowych, ale staraliśmy się zrobić atmosferę kameralną, luzu i pełnego odprężenia. Pogoda dopisała, a strzecha i pogawędki pod jej dachem długo były wspominane.

    Tę wszystkie zapiski przelałem na papier dzięki dwóm kartkom A5, które zachowały się w moich aktach spisane przez kronikarza spotkania - Marcelego Ciszewskiego.

 

    Zjazd w Słupsku był bardzo sympatyczny, imprezy, karty (już nie w nocy) - wszystko było udane - chyba aż za bardzo. W drodze powrotnej, po dwunastu godzinach snu, w Bytowie przekroczyłem szybkość 60-80 km/h i Pan Policjant stwierdził 0,8 promila. Prawo jazdy odpoczywało 7 miesięcy. Ucieszyło to moją żonę, bo zrobiła prawo jazdy i tak się Jej podobało, że samochód dostaję teraz nie często.