GALERIA 

(kliknij w miniaturę zdjęcia aby je powiększyć)

"Po 42 latach"
7 ÷ 9 czerwca 2002 r. 

Powrót na górę

VIII. Zjazd - Bieniasze k. Ostródy 

 

    W Olsztynie pracuje już grupa organizacyjna kolejnego VIII spotkania "Rocznika 60" w składzie: Irena Koreniuk-Płotek, Zdzisław Płotek i Marian Wysocki. Jest już ustalone miejsce i termin spotkania - Dwór w Bieniaszach koło Miłakowa, 16 km na północny wschód od Morąga. Spotkanie odbędzie się w dniach 7, 8 i 9 czerwca 2002 r. Oficjalny komunikat powinien trafić do rąk Koleżanek i Kolegów za 2-3 tygodnie.

    Organizatorami Zjazdu byli: Marian Wysocki, Irena i Zdzisław Płotkowie. W spotkaniu uczestniczyły 54 osoby, w tym 13 koleżanek, 32 kolegów, oraz 9 małżonek kolegów. Z radością powitaliśmy po raz pierwszy na naszym spotkaniu Wiesię Rożek z Białegostoku, Andrzeja Pawelca z Kielc i Leona Gołuńskiego z Gdańska. Był to ich pierwszy zjazd po 42 latach od ukończenia studiów. Ponadto zostali zlokalizowani co do miejsca zamieszkania kol. Janusz Kirejsza i Lutek Łukasiewicz.

    Autorzy "naszej książki" wręczyli po egzemplarzu nowicjuszom, a kolegom odnalezionym, a nieobecnym na zjeździe, książki wysłaliśmy pocztą i już na pewno przeczytali. Niektórym koleżankom i kolegom z przyczyn zdrowotnych lub rodzinnych, nie dane było uczestniczyć w tym spotkaniu, chociaż tego pragnęli i wcześniej planowali. Otrzymaliśmy od nich pozdrowienia i życzenia listowne od Witka Pieśli i Danki Ulanowskiej a telefoniczne od: Romy Szymańskiej, Lidki Borowczyk, Krysi Będkowskiej, Zdzisi Borzechowskiej, Staszka Oskroby i Kazia Kamysa. Ze świata przesłali pozdrowienia i informacje o sobie koledzy: Witek Specyalski z USA oraz Staszek Popis z RPA. Iwona Sulikowska i Grażyna Tumialis, życząc uczestnikom szampańskiej zabawy, sobie zażyczyły następnego zjazdu już za rok, być może życzenie zostanie spełnione.

    Między VII a VIII Zjazdem ubyło nas o: śp. Staszka Białkowskiego i śp. Zbyszka Ostrowskiego oraz stałego uczestnika naszych spotkań Jurka - męża Joli Marcinkowskiej. Życie tak szybko nam ucieka, więc uchwaliliśmy, że następne spotkanie za rok, czyli w 2003 r., a organizację IX Zjazdu wywalczyła Warszawa przed Bydgoszczą. We dworze w Bieniaszach dodatkowo, prócz przygotowanych trunków wypiliśmy szafkę piwa, którego sponsorami byli nasi koledzy "od pokera".

I ja tam byłam, miód i piwo piłam...

Pozdrawiają Organizatorzy

 


 

Drogi Leszku!

Mam zawsze opory przed kolejnym zjazdem, czy wziąć udział. Czasem nie biorę, ale jak już się zdecyduję, to nigdy nie żałuję. Tym razem, po raz pierwszy od dyplomu, z wielką przyjemnością spotkałem Bogdana Dmochowskiego. Sądząc po minach na załączonym zdjęciu przyjemność była obopólna. Często odwiedzam naszą stronę. Podoba mi się bardzo. Prześlij, proszę, hasło dostępu do listy adresowej. Może z kimś pokoresponduję. Życzę zdrowia i szczęścia, serdecznie pozdrawiam

 

Andrzej Głębocki

[email do Lecha Rościszewskiego 8 lipca 2002 r.]

 


 

Warszawa, dnia 21 grudnia 2002 r.

 

Kochani,

W najnowszym numerze Pisma PG ukazała się recenzja naszej książki pióra Pani Profesor Marii Wałkowskiej z Wydziału Architektury. Autorka informuje, że wszystkie teksty, które ukazują się pod znakiem jubileuszu PG (tak jak ta właśnie recenzja) zostaną zamieszczone w Księdze Pamiątkowej 100-lecia PG. Pani Profesor przywiozła 40 egzemplarzy miesięcznika, dla autorów książki. Mam więc przyjemność przekazać Wam ten świąteczny numer Pisma z najlepszymi życzeniami Noworocznymi. Dla "gdańszczan" zabiera Jurek Brzózy, pozostałym wysyłam pocztą nie zawsze indywidualnie a na jeden adres w mieście. Do Olsztyna na adres Mariana, do Bydgoszczy na adres Andrzejka Mańkowskiego, w Słupsku do Kazia, w Koszalinie do Jasia. Pierwsze spotkania w sprawie zjazdu zostało zaplanowane na 6 stycznia, o czym niniejszym informuję. Pozdrawiam wszystkich serdecznie,

Lech