GALERIA 

(kliknij w miniaturę zdjęcia aby je powiększyć)

"Spotkanie po 48 latach"
13 ÷ 15 czerwca 2008 r. 

Powrót na górę

XII. Zjazd - Tleń w Borach Tucholskich 

 

ZAPROSZENIE

 

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić P.T. Koleżankę/Kolegę na kolejny

XII ZJAZD BL PG 1960

Adres: Tleń (Bory Tucholskie) ul. Czerska 11, 86-150 Osie

Centrum Sportu i Rekreacji "GEOvITA" […]

 

PRZEWIDYWANY PROGRAM:

1. PIĄTEK - 13.06.2008 - przyjazdy i zakwaterowanie w godzinach południowych

- posiłek (zestaw śniadaniowy)

- kolacja bankietowa o godz. 19:00 i bal do godz. 3:00

2. SOBOTA - 14.06.2008 - śniadanie godz. 9:00 - 10:30

- obiad w godz. 14:00 - 15:00

- kolacja grillowa z muzyką taneczną od godz. 19:00

3. NIEDZIELA - 15.06.2008 - śniadanie

- pożegnania i odjazdy do godz. 14:00

 

    Dojazd do Tlenia i ośrodka "GEOvITA" wg. załączonego szkicu i prospektu. W Tleniu: Jadąc z Osia należy przejechać most nad zalewem i skręcić w prawo, w ul. Czerską (zaraz za mostem). Jadąc z Tucholi, po przejechaniu przejazdu kolejowego, przed mostem należy skręcić w lewo, w ul. Czerską. Jadąc z Czerska wjedzie się bezpośrednio w ul. Czerską. Ośrodek "GEOvITA" oznakowany jest drogowskazami. Dla niezmotoryzowanych możliwy jest dojazd koleją do Laskowic (trasa Bydgoszcz- Gdynia) i z Laskowic do Tlenia. Ze stacji kolejowych (Laskowice lub Tleń) organizatorzy zapewnią odbiór zainteresowanych, po otrzymaniu zawiadomienia na telefony stacjonarne (przed zjazdem) lub komórkowe i telefon w recepcji ośrodka (w trakcie zjazdu).

Rozkład jazdy pociągów z Laskowic: […]

    Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami (w pokojach czajnik do gotowania wody). Czas wolny wykorzystywać będziemy mogli na rekreacje i spotkania towarzyskie. W zależności od upodobań i pogody będą możliwe kajaki, rowery, spacery, kąpiel w jeziorze, bilard tenis stołowy, strzelanie z łuku, internet, szachy i tradycyjne gry naszych Kolegów. Dla chętnych będziemy mogli zorganizować wycieczkę do pobliskiej elektrowni wodnej. Interesującym punktem programu będzie film "Rocznik 60 - Potomnym w Technice Filmowej", zrealizowany przez entuzjastów pod egidą Celinki i Leszka.

    Koszt uczestnictwa skalkulowaliśmy na 360 zł (słownie: trzysta sześćdziesiąt złotych). Wpłaty, będące potwierdzeniem udziału w zjeździe, prosimy przekazywać w terminie do 20 maja na konto nr: […]

    W pojedynczych przypadkach możliwy jest przyjazd i wpłata na miejscu (najlepiej po wcześniejszym zawiadomieniu organizatorów). W przypadku nagłej rezygnacji ze zjazdu gwarantujemy zwrot pieniędzy. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa szczególnie TYCH, którzy przyjeżdżali sporadycznie. Jesteśmy przekonani, że nie będą żałować, bo zjazdy przebiegają w koleżeńskiej i niezwykle sympatycznej atmosferze.

Mile widziane osoby towarzyszące.

    Możliwy wcześniejszy przyjazd lub dłuższy pobyt, po uzgodnieniu z kierownictwem ośrodka. Koszt dobowego pobytu wynosi 80 zł (nocleg w 2 osobowym pokoju 35 zł, wyżywienie 45 zł).

    Zainteresowanych informujemy o odprawianej, w miejscowym kościele/ niedzielnej Mszy św. o godz. 9:30.

    Organizatorzy będą witać przyjezdnych, kierować na parking, wskazywać pokoje (z możliwością doboru współmieszkańca), udzielać informacji, przyjmować zamówienia na indywidualne potrawy od dietetyków, zgłoszenia na wycieczkę do elektrowni wodnej oraz życzenia i sugestie.

KONTAKT TELEFONICZNY LUB LISTOWNY:

ANDRZEJ MAŃKOWSKI […]

WIKTOR SPECYALSKI […]

Serdecznie pozdrawiamy. Do zobaczenia!

W imieniu organizatorów z Bydgoszczy i Torunia

Andrzej Mańkowski

Wiktor Specyalski

Bydgoszcz, dnia 08.04.2008 r.

 


 

Wspomnienie uczestnika

 

    Na zjazd do Tlenia pojechałam jako żona współorganizatora Andrzeja Mańkowskiego. Po kilku latach przerwy znowu zobaczyłam koleżanki i kolegów męża ze studiów w Gdańsku. Wielu z nich znam od około 50 lat! z czasów studenckich, kiedy wspólnie szaleliśmy na five-ach.

    Podobnie jak na pierwszym zjeździe w Jastrowiu, na którym byłam, teraz też było bardzo sympatycznie i wesoło, pomimo wielu bolączek dotykających każdego z nas. Jako osobie postronnej urzeka mnie w tych spotkaniach to, że po tylu latach od ukończenia studiów są one zawsze entuzjastycznie przyjmowane i cieszą się dużą frekwencją. Wszystkie dni zjazdów wypełnione są spotkaniami, rozmowami i śmiechem. W Tleniu to potwierdziło się. Bankiet, spotkanie przy grillu, projekcja filmu o poprzednich spotkaniach to główne punkty tego zjazdu. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, śpiewów i hulanek. Szczególnie koleżanki Andrzeja, które miałam okazję dopiero teraz lepiej poznać, wyróżniały się gracją i elegancją, nie mówiąc o ich wspaniałym nastroju i poczuciu humoru. Zawsze są wspólne tematy do rozmów, czasami do godzin nocnych. Gry w brydża przy czerwonym winie i drinkach. Trzy dni szybko zleciały i w niedzielę żal było rozstawać się i wyjeżdżać.

    W 2010 roku przypada 50-lecie ukończenia studiów i mam nadzieję, że w komplecie spotkamy się w Gdańsku. Już nie mogę doczekać się kolejnego zjazdu!

Z serdecznymi pozdrowieniami Ewa Mańkowska